MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

“dephyto.com.tr”’den sipariş vermiş olduğunuz ürünleri, teslim aldığınız tarihten itibaren, 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade işleminizle ilgili, Destek bölümümüz yoluyla bize ulaşarak bilgi verebilir ve ürününüzü faturanızın alt bölümünde bulunan iade bölümünü doldurarak, Yurtiçi Kargo ile bize geri gönderebilirsiniz.

dephyto.com.tr a iade işleminizle ilgili olarak bilgilendirmek için, öncelikle info@dephyto.com.tr mail adresine, iade isteğinizi ve nedenini, sipariş numaranız ile birlikte mail yoluyla göndermeniz gerekmektedir. İade isteğinizi aynı zamanda sitemizde, Destek bölümünde yer alan Mesaj Gönder butonuna tıklayarak da bildirebilirsiniz. Bu sayfada yer alan form aracılığıyla, sipariş numaranızı seçerek, iade isteğinizi ve nedenini bildirmeniz gerekmektedir:

İade isteğiniz tarafımıza ulaştığında, Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından değerlendirilir ve iade isteğiniz onaylandığında size bir bilgi maili gönderilir.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orjinal faturasıyla, faturanın alt bölümünde yer alan ‘iade bölümü’ doldurularak, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numaranız ve dephyto.com.tr’nin doğru adresini içerecek şekilde, Yurtiçi Kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir. Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları, iade ettiğiniz paketin içinde, eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

dephyto.com.tr’den satın aldığınız herhangi bir ürünü, ürünün orjinalliği ve tekrar satılabilirliği hiçbir şekilde bozulmamış olmak kaydıyla; kullanılmamış, yıkanmamış, ürüne ve ambalajına kullanım hatası sonucu zarar vermemiş (tahrip etmemiş veya bozmamış) ve ürünü kırmamış olmak kaydıyla, ürünün size teslim edildiği tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde iade etmeniz mümkündür.

İade gönderilerinde, iade edilen ürün ayıplı veya hatalı bir ürün değil ise, kargo gönderi masrafının müşteri tarafından ödenmesi gerekmektedir.

İade gönderiniz dephyto.com.tr’ye ulaştıktan sonra, Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından size bir bilgi e-postası gönderilir ve ürün bedeli, ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu süre 2-5 iş günü arasında değişmektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, kredi kartınızın ait olduğu bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüketici Kanununda yer alan “Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı” kapsamında, (bkz. Ödeme ve Satış Sözlemesi) ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

Ayrıca, iade etmek istediğiniz üründe, üretim hatası gibi bir kusur olması durumunda, ürünü teslim aldığınız tarihi takip eden 30 gün içerisinde, iade isteğinizi bildirip bize geri gönderebilirsiniz. Bu durumda şikayetiniz, tedarikçi firmaya iletilip ürünün incelenmesi istenir. Ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bu süreç sonunda, eğer üründe kullanımından doğan bir kusur yoksa ve ürün hatalıysa, satış tutarı ve iade gönderiminizdeki kargo masrafı, kredi kartınıza iade edilir. Siparişleriniz birden fazla ürün içeriyor ve hasarlı olan ürün siparişiniz içerisindeki bir adet ürün ise, iade işlemi kusurlu ürün bedeli kadar yapılmaktadır.

Tüm iade gönderilerinin aşağıda yer alan dephyto.com.tr adresine, anlaşmalı olarak çalıştığımız “Aras Kargo” aracılığıyla yapılması gerekmektedir:

dephyto.com.tr

Özel Koşullar ve Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri:

Orjinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, niteliği itibariyle hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Her tür kozmetik ürününün, iç giyim ve kişisel bakım ürünlerinin, her türlü yazılım, program, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinin (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve kesinlikle denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.
Kozmetik, kişisel ürünler ve iç giyim ürünleri için iadelerde, Ürünün ambalajının kesinlikle açılmamış olması, ürünün denenmemiş ve kullanılmamış olması şart niteliğinde olup, hijyen nedeniyle iade edilmesi sakıncalı her türlü kozmetik ürün ve iç çamaşırı gibi ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

Ürünün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orjinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.

dephyto.com.tr’den verdiğiniz siparişlerde, İade işlemleri ile ilgili her türlü sorularınız için, Destek bölümünde yer alan iletişim formu aracılığıyla mesaj gönderebilir, 90 (212) 590 2 590 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir veya info@dephyto.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.ite’>3.1. Aventus İlaç’ın, SİTE üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle Tüketici Hukuku mevzuatında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir.

3.2. dephyto.com.tr’nin, SİTE üzerinden vereceği hizmetler sınırlı sayıda olmamak üzere; Çeşitli ürün ve hizmetlerin belli gün aralığında özel kampanyalı ve indirimli fiyatlar üzerinden satışının yapılmasıdır. dephyto.com.tr’ye ait www.dephyto.com.tr adresinde satışa sunulan ürünlerin; ÜYE tarafından bedeli ödendikten sonra, tedarikçinin stok durumunun müsait olması halinde “yani sözleşmenin satıcıya yüklediği; malın teslim edilmesi” borcunun ifa edilebilir olması durumunda; taahhüt edilen sürede malın müşteriye kargo firması tarafından dephyto.com.tr adına ayıpsız olarak teslimidir.

3.3. dephyto.com.tr, SİTE üzerinden sunacağı hizmetlerin kapsamını ve niteliğini belirlemekte tamamen serbest olup, hizmetlere ilişkin olarak yapacağı değişiklikleri SİTE’de yayınlamasıyla yürürlüğe koymuş addedilir.

3.4. SİTE bünyesinde sunulacak hizmetlerden yararlanabilmek için kullanıcıların dephyto.com.tr tarafından belirlenecek ve SİTE’nin ilgili bölümünün içeriğinde belirtilecek özellikleri taşıması gereklidir. dephyto.com.tr, bu özellikleri belirlemekte tamamen serbest olup, özelliklere ilişkin olarak yapacağı değişiklikleri SİTE’de yayınlamasıyla yürürlüğe koymuş addedilir.

GENEL HÜKÜMLER
4.1. SİTE üzerinden, dephyto.com.tr‘nin kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web SİTElerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler KULLANICI’lara ve ÜYE’lere yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememektedir. Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. SİTE üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri ve içerikleri hakkında dephyto.com.tr‘nin herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sitelerin kullanımıyla doğabilecek zararlar, KULLANICI’ların ÜYE’lerin kendi sorumluluğundadır. dephyto.com.tr bu tür link verilen web SİTElerine erişimi, kendi yazılı muvafakatine bağlayabileceği gibi, AVENTUS İLAÇ’nın uygun görmeyeceği linklere erişimi her zaman kesebilir.

4.2. dephyto.com.tr, SİTE’de mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli olarak kontrol etmektedir. Ancak gösterilen çabaya rağmen, SİTE üzerindeki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. SİTE muhteviyatında yer alan materyal ve bilgiler SİTE’ye verildiği anda sunulmaktadır, ilgili hizmet veya bilginin güncel durumu ile SİTE’de yer alan durumu arasında farklılık olabilir. SİTE’de yer alan bilgilerin, güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve dephyto.com.tr‘nin SİTE’de mevcut ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır.

4.3. KULLANICI ve ÜYE, SİTE’deki, yüklenmeye (download) ve/veya paylaşıma müsait dosya, bilgi ve belgelerin, virüslerden, wormlardan, truva atlarından, dialer programlarından spam, spyware veya bunlar gibi diğer her türlü kötü ve zarar verme amaçlı kodlardan veya materyallerden arındırılamamış olabileceğini ve bu hususlarda SİTE’nin garanti vermediğini kabul etmektedir. Bu tip kötü ve zarar verme amaçlı programların, kodların veya materyallerin önlenmesi, veri giriş – çıkışlarının doğruluğu veya herhangi bir kayıp verinin geri kazanılması için gereken tüm yazılım ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak, bakım ve güncellemelerini yapmak tamamen KULLANICI’nın ÜYE’nin sorumluluğundadır. Bu tür kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği, veri yanlışlıkları veya kayıplarından dolayı KULLANICI ve ÜYE’nin veya üçüncü kişilerin uğrayabileceği hiçbir zarardan dephyto.com.tr sorumlu değildir.

4.4. dephyto.com.tr, işbu SİTE ve SİTE uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, kampanya vs. bilgiler ve SİTE’yi kullanma koşulları ile SİTE’de sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, SİTE’yi ve içeriğini yeniden düzenleme, yayını durdurma ve/veya duraklatma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, SİTE’de yayınlanmalarıyla yürürlüğe girerler. SİTE’nin kullanımı ya da SİTE’ye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

dephyto.com.tr, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda ve durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

4.5. SİTE dâhilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı Aventus İlaç’ınişbirliği içinde bulunduğu kurumların, dephyto.com.tr çalışanlarının ve yöneticilerinin, dephyto.com.tr yetkili satıcılarının sorumluluğu bulunmamaktadır.
Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. dephyto.com.tr, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

4.6. SİTE’yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla SİTE üzerinde işlem yapabilirler. KULLANICI’ların ve ÜYE’lerin, SİTE dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. Her KULLANICI ve her ÜYE, dephyto.com.tr ve/veya başka bir üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. KULLANICI ve ÜYE’lerin SİTE üzerindeki faaliyetleri nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı dephyto.com.tr‘nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.

4.7. İşbu SİTE’nin sahibi dephyto.com.tr’dir. Bu SİTE’de bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair sınaî ve fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve SİTE’nin sunumu dephyto.com.tr’nin ya da dephyto.com.tr’nin izin ve lisans aldığı kuruluşların mülkiyetindedir. İşbu SİTE’deki bilgilerin ya da SİTE sayfalarına ilişkin her tür veritabanı, web sitesi, software-code’ların html kodu ve diğer kodlar vs. ile SİTE içeriğinde bulunan ürünlerin, tasarımların, resimlerin, metinlerin, görsel, işitsel vesair imgelerin, video kliplerin, dosyaların, katalogların ve listelerin kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır. KULLANICI ve ÜYE, yukarıda sayılan ve bunlarla sınırlı olmayan SİTE yazılım, donanım ve içeriğini çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla dephyto.com.tr ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. KULLANICI ve ÜYE, dephyto.com.tr hizmetlerini, dephyto.com.tr bilgilerini ve dephyto.com.tr’nin telif haklarına tâbi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının dephyto.com.tr’nin hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildir. Bu sayfadaki bilgilerin kısmen kopyalanması, basılması, işlenmesi, dağıtılması, çoğaltılması, sergilenmesi ancak ticari olmayan kişisel ihtiyaçlar için ve dephyto.com.tr’nin yazılı izni ile mümkündür.

4.8. dephyto.com.tr, SİTE üzerinden KULLANICI’lar ve ÜYE’ler tarafından kendisine iletilen bilgileri “Gizlilik Politikası” ve “Web Sitesi Kullanım Koşulları” hükümleri doğrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. dephyto.com.tr aynı zamanda; KULLANICI ve ÜYE’nin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, SİTE’nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgileri de istatistiki değerlendirme, kampanyaların duyurusunu yapma ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir.
KULLANICI’lara ve ÜYE’lere ait kişisel bilgiler, kanunla yetkili kılınan mercilerin talebi ve aşağıda sayılan haller hariç olmak üzere gerçek ve tüzel üçüncü kişilere açıklanmayacaktır. Kişisel bilgi ender olarak dephyto.com.tr için veya onun adına davranan üçüncü taraflara veya dephyto.com.tr’nin işi ile ilgili olanlara verilerin özgün olarak kullanım amaçlarını daha iyi işlemek ya da KULLANICI’ların ve ÜYE’lerin önerdiği amaçlara uygun olarak daha iyi hizmet verebilmek üzere verilir.

4.9. İşbu SİTE Kullanım Koşulları dâhilinde dephyto.com.tr tarafından açıkça yetki verilmediği hallerde dephyto.com.tr; dephyto.com.tr hizmetleri, dephyto.com.tr bilgileri, dephyto.com.tr telif haklarına tâbi çalışmaları, dephyto.com.tr ticari markaları, dephyto.com.tr ticari görünümü veya bu SİTE vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.

SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI
dephyto.com.tr, SİTE’ye erişilmesi, SİTE’nin ya da SİTE’deki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. dephyto.com.tr, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu SİTE’ye ya da link verilen diğer web sitelerine erişilmesi ya da SİTE’nin kullanılması ile dephyto.com.tr’nin, kullanım/ziyaret sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından ayrı kılındığı kabul edilmektedir.

DEVİR
dephyto.com.tr, bu sözleşmeyi bildirimsiz olarak istediği zaman kısmen veya bütünüyle devredebilir. Ancak KULLANICI ve ÜYE bu sözleşmeyi veya herhangi bir kısmını başka bir tarafa devredemez. Bu türden bir devir girişimi geçersizdir.

MÜCBİR SEBEPLER
Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, dephyto.com.tr işbu “Web Sitesi Kullanım Koşullarını” geç ifa etmekten veya ifa etmemekten dolayı yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, dephyto.com.tr açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için dephyto.com.tr‘nin herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır.

UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ
İşbu “SİTE Kullanım Koşulları” ve “Web Sitesi Kullanım Sözleşmesi” nden kaynaklanacak ihtilaflar Türk Hukuku’na tabidir ve İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. dephyto.com.tr’nin KULLANICI ve ÜYE’ nin bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

YÜRÜRLÜLÜK ve KABUL
İşbu Web Sitesi Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi, dephyto.com.tr tarafından SİTE içeriğinde ilan edildiği tarihte yürürlülük kazanır. KULLANICI’lar ve ÜYE’ler, işbu sözleşme hükümlerini SİTE’yi kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. dephyto.com.tr, dilediği zaman işbu sözleşme hükümlerinde değişikliğe gidebilir, değişiklikler, sürüm numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek SİTE üzerinden yayınlanır ve aynı tarihte yürürlüğe girer.