Blog

Kıl Dönmesi

Kıl dönmesi halk arasında oldukça yaygın olup genellikle kadınlara oranla erkeklerde daha çok görülen bir hastalıktır. Kıl dönmesi, saç kılı ve vücut kılı gibi yabancı cisimlerin vücudun herhangi bir yerinde birikip deriden içeri girmesi sonucu oluşur. Genellikle kuyruk sokumunda meydana gelir. Derinin içine giren kıl orada enfekte kıl kesesine dönüşür.

Kıl dönmesi ile batık her ne kadar benzer görünse de oluşma nedenleri farklıdır. Traş olma, ağda yapma, jiletle istenmeyen tüylerin alınması sonucu kılların deri yüzeyine çıkamamasıyla batık oluşur. Kıl dönmesi ise dışarıdan derinin altına kılın girmesiyle oluşan bir sorundur.

KIL DÖNMESİ BELİRTİLERİ

  • Bölgede şişlik, ağrı, kızarıklık ve kaşıntı olabilir.
  • Delik veya deliklerin oluşması.
  • Deliklerden akıntı veya koku gelmesi
  • Otururken veya hareket ederken acı olması.
  • Şişliğin giderek büyümesi
  • Kanlı akıntı gelmesi

KIL DÖNMESİ NEDEN OLUŞUR

Saç dökülme problemi olanlarda saçın kuyruk sokumunda birikip derinin altına girmesi, özellikle erkeklerde vücut kıllarının derinin altına girmesi kıl dönmesine sebep olur. Hijyenin az olması, kilolu olma, aşırı terleme, dar kıyafetler giyme, oturarak çalışma, vücutta aşırı kıllanma kıl dönmesinin sebepleri arasındadır. Kıl dönmesi genetik de olabilir. Eğer anne veya babasında kıl dönmesi problemi varsa bu bireylerde daha sık rastlanır.

Kıl dönmesinin oluşumunu engellemek için hijyen konusunda daha dikkatli olmalıyız. Otururken çok fazla kaykıldığınızda kılın içeri girmesi kolaylaşır ve kıl dönmesi  oluşumunu arttırır. Saç dökülme probleminiz varsa önlemini alın. Vücudunuz fazla kıllıysa kısaltabilirsiniz ya da sık sık duş alarak kılların vücuda tutunmadan düşmesini sağlayın.

KIL DÖNMESİ HANGİ BÖLGELERDE GÖRÜLÜR

Genellikle kuyruk sokumunda görülen kıl dönmesi vücudun her yerinde oluşabilir. Koltuk altlarında, göbek bölgesinde, bacaklarda ve yüzde oluşabilir.

KIL DÖNMESİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR

Kıl dönmesi her ne kadar basit gibi görünse de günlük hayatınızı zorlaştıran bir hastalıktır. Genelde mahrem bölgede oluştuğundan insanlar doktora gitmeye çekinirler. Bu nedenle evde uygulayabilecekleri tedavi yöntemleri daha cazip gelebilir.

Bitkisel kremlerde tedavisi mümkün!

Ancak doğru ürünü bulmanız size fayda sağlar. İnternette içeriğinde ne olduğu bilinmeyen merdiven altı bir ürün kullanmanız faydadan çok zarar verir. Kıl dönmesi sorununu ortadan kaldıran  DEPHYTO kıl dönmesi kremini kullanarak bu sorundan ameliyatsız bir biçimde tamamen kurtulabilirsiniz.

Siz de kıl dönmesi sorununa ameliyatsız çözüm arıyorsanız https://dephyto.com.tr/ ya da https://endogal.com/ adresinden ürünü güvenle sipariş verebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir